PLASTIK - czy wiesz jak bardzo jest szkodliwy?

Ostatnio zaczęłam zgłębiać ten temat i jestem przerażona jak plastikowe opakowania niszczą zdrowie nasze i naszych dzieci. Najbardziej zszokowała mnie ta informacja:

"Dzieci, które przychodzą obecnie na świat są wręcz skazane na problemy z przynajmniej jednym z wymienionych poniżej schorzeń takich jak ADHD, bezpłodnością, cukrzycą, nadwagą, problemami z koncentracją, autyzmem czy rakiem. W dorosłości będą się zmagać z chorobą Parkinsona lub Alzheimera, czy też rakiem piersi lub prostaty. Te wszystkie choroby zostały już dawno powiązane przez naukowców z toksynami, z którymi mamy kontakt, na co dzień w powietrzu, wodzie i pożywieniu. Wiedziałeś/aś o tym?"

Najgorszym składnikiem plastiku jest #bisfenol , który wpływa między innymi na układ hormonalny, oddechowy, nerwowy. Bisfenol jest bardzo podobny do hormonu żeńskiego. Nic dziwnego, że w dzisiejszych czasach coraz więcej kobiet zmaga się z problemami hormonalnymi, bezpłodnością, chorobami tarczycy itd.

Ja osobiście mając małe dzieci i sama borykając się z problemami hormonalnymi dołożę wszelkich starań, aby choć w połowie zminimalizować kontakt z plastikiem na rzecz papieru i szkła.